Som I nok kan se, er der sket en hel del her på domænet. Og faktisk er selve domænet også ændret. Vi har valgt at hoppe over på Afterglo.be i stedet for Afterglobe.dk og har her lavet en hel ny og (forhåbentlig) bedre udgave af vores blog. Navnet på bloggen er stadig det samme – nemlig Afterglobe, domænet er dog ændret. Og det er layoutet og designet af bloggen også. For efterhånden halvanden månedstid siden besluttede vi os nemlig for at redesigne bloggen og gøre den mere brugervenlig for jer, der læser med. Forhåbentlig er det nu nemmere at finde det, I leder efter . Med vores menulinje øverst har vi i hvert fald forsøgt at gøre det lige til at navigere rundt i vores tidligere indlæg, der er fyldt med en masse inspiration, gode råd og anbefalinger.
I menulinjen er der link direkte til vores forskellige destinationer, vores guides, inspiration, vores rejsebudgetter og bag om Afterglobe. Udover at gøre vores indhold mere tilgængeligt, har vi også lavet en side med vores tidligere rejser (med kort) og vores rejseudstyr. Dem finder I under fanen “Om Afterglobe”, hvor I også kan læse mere om, hvem vi er.
Vi håber, at I vil tage godt imod den og har lyst til at klikke lidt rundt, dykke ned i måske glemte indlæg og blive inspireret på ny. Vi er selv ved at føle os hjemme i det nye design og er specielt glad for menulinjen – prøv selv at kigge lidt rundt under ‘Destinationer’ og ‘Inspiration’. Vi håber selvfølgelig også, at I hurtigt vil føle jer hjemme! Skulle der dog være nogle problemer med f.eks. links, billeder eller andet, er I mere end velkommen til at råbe op, så vi kan få det fikset. Og generel feedback modtages også gerne 😉
Hvis I følger med fra Bloglovin’, skulle I stadig gerne modtage vores nye indlæg i jeres feed. Følger I med på Facebook og bliver opdateret den vej, så sørger vi for at fodre jer med de korrekte links, så I stadig kan læse vores rejseoplevelser, rejsetips og rejseguides. Vi forsætter naturligvis også med at opdatere Instagram med vores rejsebilleder, men her linker vi ikke til nye indlæg. For at få besked om nyt på bloggen, skal I altså hoppe med på Facebook og Bloglovin’ 🙂
![]()


4 kommentarer