



Billederne er fra vores fĂžrste roadtrip i USA i 2011 – deraf kvaliteten, haha đ
Der er noget vi har glemt at fortÊlle. Vi har nemlig kÞbt billetter videre fra Australien. Og turen gÄr til Los Angeles! Det er ikke helt til at forstÄ, og da vi tog hjemmefra i august var det heller ikke helt en del af planen. Men er det ikke ogsÄ lidt det der er charmen ved at rejse uden fastlagte planer og forudbestilte returbilletter?
Det betyder altsĂ„ at vi har tre uger tilbage her i Australien, fĂžr vi i midten af januar sĂŠtter os ombord pĂ„ et fly der skal tage os hele vejen fra Sydney til LAX – en tur der tager cirka 14 timer og som nok ogsĂ„ kommer til at fucke lidt op med vores dĂžgnrytme.
Og hvad vi sĂ„ skal derefter, mĂ„ tiden vise. Indtil da vil vi i hvert fald nyde hvert minut vi har tilbage her i landet down under, som har vist sig at byde pĂ„ nogle ret fantastiske oplevelser. Det er vi nu ogsĂ„ sikre pĂ„ at USA kommer til – sĂ„dan plejer det jo at vĂŠre đ


4 kommentarer